Indywidualna dieta zawsze lepsza od gotowej

Przeczytasz to w < 1 minut

Zakup diety przez internet najczęściej kojarzony jest z wyborem gotowego rozwiązania.

Z reguły wybiera się zaproponowany sztywno próg kaloryczny, a jeśli występują stany chorobowe, dobiera się dedykowany rodzaj diety i finalizuje zakup.

W efekcie otrzymuje się (miejmy nadzieję) poprawnie przygotowany plan dietetyczny, dostosowany do każdego, kto spełnia kryteria wyboru danej diety.

Najczęściej jednak to, co jest dobre dla każdego, nie jest dobre dla nikogo.

Każdy z nas ma przecież własne upodobania dietetyczne (ulubione produkty), a innych z kolei nie potrafi przełknąć…

Każdy z nas ma także indywidualny (słowo klucz) układ dnia i możliwości zjadania posiłków. Z pewnością będą różniły się np. godziny posiłków, możliwość ich przyrządzenia, czy odgrzania.

Również różnie reagujemy na ten sam produkt spożywczy. To, co znakomicie sprawdza się w przypadku jednej osoby, może absolutnie wywołać np. dolegliwości ze strony układu pokarmowego u innej osoby.

W efekcie pieniądze wydane na zakup gotowej diety mogą okazać się nietrafioną inwestycją we własne zdrowie i sylwetkę…

Jeśli nawet przyjmiemy, że zakupiona dieta będzie idealnie, pod kątem merytorycznym, przygotowana to, jeśli nie będzie możliwa do realizacji (z jednej lub wielu przyczyn), najczęściej zostanie błyskawicznie zarzucona. 

A więc pieniądze nie zostaną spożytkowane.

Oczywiście odpowiedzią na większość z tych problemów, jest dobór indywidualnej diety dla każdego Pacjenta osobno.

Aby jednak uzyskać wiedzę na temat danej osoby, dietetyk musi przeprowadzić niezwykle szczegółową rozmowę z potencjalnym Pacjentem.

Pojawienie się pandemii Covid-19 I kolejne lockdowny, wymusiły w wybranych gabinetach dietetyków, konieczność zdalnego dostępu do Pacjenta.

Oczywiście od dawna można było do niego zadzwonić, jednak spotkanie twarzą w twarz, choćby przez kamerę internetową, dostarcza znacznie większej ilości informacji, którą można wykorzystać z pożytkiem dla Pacjenta.

Ze względu na to, że są różne osobowości Pacjentów, dietetyk musi być przygotowany również na inne sposoby przeprowadzenia dokładnego wywiadu tak, aby zaproponowana Pacjentowi dieta, faktycznie była optymalna dla niego do przeprowadzenia.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Zobacz również: