Krem lawendowy przepis

Przeczytasz to w 2 minut

Lawenda posiada walory smakowo-zapachowe, ale również posiada szereg właściwości korzystnych dla zdrowia i samopoczucia. Pobudza trawienie, łagodzi kolki i wzdęcia i przyspiesza ruchy perystaltyczne jelit.

A co, gdyby tak połączyć te korzyści dla zdrowia z przyjemnością zjedzenia deseru ? 

Krem lawendowy- przepis

 Składniki:

  1. 6 łodyżek świeżej lawendy (o długości ok. 16 cm) lub 3 łyżki suszonych kwiatów lawendy
  2. 330 ml śmietanki 30%  
  3. 250 g serka mascarpone
  4. 6 łyżek cukru pudru
  1. Lawendę świeżą opłukać pod bieżącą wodą i osuszyć ręcznikiem papierowym. Następnie 3 łodyżki oskubać ze świeżych kwiatków. Z suszonymi kwiatami lawendy nic nie musimy robić na tym etapie.
  2. W rondelku umieścić 200 ml śmietanki 30% . Dodać wyskubane świeże kwiatki oraz pozostałe całe łodyżki lawendy. Podgrzewać całość regularnie mieszając na bardzo słabym ogniu. Podgrzewać śmietankę przez ok. 5-7 minut i uważać, by nie doprowadzić jej do wrzenia.
  3. Gdy śmietanka dość mocno się zagrzeje, wyłączyć ogień i odstawić do wystudzenia.
  4. Następnie wyciągnąć ze śmietanki łodyżki lawendy. Natomiast kwiatki lawendy pływające luzem zostawić. Wstawić śmietankę do lodówki na całą noc. 
  5. Na drugi dzień przełożyć do wysokiej miski schłodzoną śmietankę z lawendą, pozostałe 130 ml śmietanki 30%, serek mascarpone oraz cukier puder. Ubijać mikserem najpierw przez 30 sekund na średnich obrotach, a następnie na najwyższych obrotach przez ok. 2 minuty do uzyskania gęstego kremu. 
  6. Gotowym kremem dekorować muffinki; można też jeść sam krem podawany w pucharkach.

SMACZNEGO I ZDROWEGO

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Zobacz również: